2013. december 19., csütörtök

A nem hétköznapi hétköznapok - Atilla


Az életünk napról napra gyorsan változott. Sikerült a kedvesemnek albérletbe költözni, természetesen Gödöllőn, de a gyerekeit nem vihette magával. Ez volt az első nagy pofon az élettől, amit kapott. Így aztán Zoltán a gyerekekkel zsarolta a volt feleségét, hogy továbbra is az ő elképzelései szerint alakuljon a válásuk. A legrosszabb formát választották, a közös gyerekfelügyeletet: egy hét itt, egy hét ott.
Ezért annak ellenére hogy Edina elköltözött a férjétől, folyamatos kapcsolatban maradtak, és a gyerekek ürügyén tulajdonképpen Zoltán továbbra is napi szinten benne maradt Edina magánéletében.
Én ennek ellenére örültem, mert ez a különköltözés már alapvetően más helyzetet teremtett, volt egy teljesen saját bejáratú hely Edina környezetében, ahová mehettem, ha vele akartam lenni.
Megismertem a gyerekeit is. Én már előzőleg is szokva voltam az ilyen helyzetekhez, régebben több elvált, gyerekes anyukával is voltam együtt, akár egy-két évig is. A gyerekek viszont nem voltak hozzászokva ehhez az új állapothoz, őket úgy érte a váltás, mint derült égből a villámcsapás.
Ehhez képest nagyon jól vették az akadályt, még Dani is, aki hiperaktív volt. Természetesnek tartottam, hogy egy gyerek mindkét szülőjét szereti, soha nem is próbáltam az apjuk és közéjük állni, alapvetően Edina döntött a gyerekekkel kapcsolatban.
Azért volt egy-két érdekesség, ami ebből a helyzetből adódott, de ismerve a gyerekek viselkedésének a hátterét azt hiszem elég jól sikerült kialakítani a viszonyomat velük.
Érdekes eset volt például, amikor Dani – aki akkor nyolc éves volt néha „elfelejtett” köszönni, ha találkoztunk, vagy amikor az újhagyma-evésben támadt hirtelen konkurencián megsértődött. Próbálta az irányító férfi szerepet átvenni az anyjánál, vagy a közös játékok során nálam a határokat feszegetni.
   Az életünk ebben az időszakban úgy zajlott, hogy két-három naponta találkoztunk, hol Edina jött Csepelre hozzám, hol én mentem Gödöllőre őhozzá.
Ahogy telt múlt az idő, azokban a hetekben, amikor a gyerekek az apjukkal voltak, Edina egyre rendszeresebben nálam lakott. A testi-lelki kapcsolatunk pedig kerekebb lett, és a gyerekek is megfordultak néha nálam.
Ahhoz, hogy a kedvesem Csepelről időben tudjon dolgozni menni Gödöllőre, ötkor kellett felkelnie, de vállalta a kényelmetlenséget. Sokat sétáltunk Csepelen is, Gödöllőn is akkoriban.
Több teljesítménytúrára is elmentem Edinával, a több mint húsz éves tájfutó múltammal ez nem jelentett nagy fizikai kihívást. Kettesben is mentünk a természetbe.
Egy ilyen alkalommal a budai hegyekben egy sétautaktól távol fekvő kis tisztáson töltöttünk pár romantikus órát, beszélgetéssel, szeretkezéssel. Amikor Edina a kedvenc könyvéből, az Illúziókból olvasott nekem többek között a materializálásról, a vízen járásról és a felhőpárologtatásról amely utolsót ki is próbáltuk  azt vettem észre, hogy az időtlenségbe kerültünk.

A kis ház is szépen pofásodott, úgy gondoltam, hogy amíg nem sikerül újra elhelyezkednem alkalmazottként, addig az én munkám a házépítés. Meg is csináltam a hőszigetelt aljzattól, a mindenestől új fürdő-szobán, a víz- és fűtésrendszeren keresztül a tetőig mindent.
Közben falakat raktam át, a lecserélt ajtók és ablakok helyére újak kerültek, lassan kialakult a szemem előtt az anyagból is az a kép, amit az elején megálmodtam. A felújított ház már csak kívülről hasonlított az eredetire, belül egy légtér lett minden a fürdőszobán és WC-n kívül, boltívvel, kő-burkolattal, új színekkel.
Mindig szerettem az alkotó munkát, így egyre nagyobb örömöt és sikerélményt adott nekem a ház, minél inkább közeledett a kész állapotához. Ez az érzés, és a boldog párkapcsolatom Edinával segített túljutnom életem egyik legnehezebb szakaszán, miután megéltem másik oldalról a fölöslegessé válást, az anyagi beszűkülést, és borzasztó, embert próbáló lelki támadásokat kellett elviselnem egy nőtől, akivel akkor már fél éves volt a közös gyermekünk.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése